top of page
21.11.2018
Міський конкурс "Поетична вишиванка"

   На базі ДНЗ №2 "Берізка" пройшов міський конкурс юних читців "Поетична вишиванка" серед дітей старшого дошкільного віку. Вихованка нашого закладу Савочкіна Анастасія зайняла почесне ІІ місце у номінації "З другом легше в світі жити". Вітаємо та бажаємо нових перемог!!!

4.jpg
2.jpg
1.jpg
15.11.2018
День відкритих дверей

    15 листопада 2018 року в ДНЗ №8 відбувся День відкритих дверей. Відвідуючи заклад, батьки мали змогу: ознайомитися детальніше із життям своїх дітей у дитячому садку, оцінити якість освітніх послуг, відчути мікроклімат у групах дітей, у педагогічному колективі висловити свої побажання щодо організації освітнього процессу, набути нового досвіду. Програма Дня була насиченою цікавими та корисними справами, заходами, захопливими розвагами.

    Напередодні батьки брали участь у такій формі взаємодії як «діалог на стіні». У кожній групі вихователі розмістили на стіні запитання: «Якими повинні бути батьки сучасних дітей?». Тато чи мама, «ведучи бесіду», висловлювали свої думки, позиції. «Діалог» завершився випуском стінгазети з повчальними відповідями батьків та випуском буклетів з рекомендаціями практичного психолога Халамай І.М..

  Сьогодні, як і щодня, ранкова гімнастика налаштувала вихованців на продуктивну взаємодію, дала заряд бадьорості та енергії.

    Змістовно, цікаво та невимушено в кожній віковій групі відбулася організована діяльність дітей «Мама і тато – два сонця гарячих», під час якої малята продемонстрували батькам свої знання, здібності, уміння та навички.

     Ми розуміємо, як непросто було серед робочої метушні знайти час і зробити перший крок в оволодінні новою професією. Бажаючі батьки (Томчук І.К.,Мережко О.В.,Мар'юк І.В.,Сосновська Т.В.,Сметюк Ю.В.,Лук'янюк К.О., Давидюк О.В., Сомська В.В.,Гусар О.О.,Дарчик Т.В.,Заруцька Н.Г.,Сачук О.В., Янушевська І.,Ткачук М.М.) взяли участь у заході «Педагог на годину» та мали чудову можливість зсередини побачити і відчути на собі життя дошкільного закладу, спробувати себе в ролі вихователя, помічника вихователя, керівника гуртка, інструктора з фізкультури, поспілкуватися зі своєю дитиною в незвичайній обстановці.

  Шкода, що осінній дощик завадив повноцінній прогулянці. Але незважаючи, діти веселилися, гралися, «приміряли» на себе ролі героїв казок під час розважальної прогулянки. Справжню дитячу дискотеку влаштовували керівник-гуртка Бондарчук С.П., інструктор з фізкультури Кошелюк О.В. під час рухливого флешмобу за участю дітей середніх і старших груп. Масу позитивних емоційних вражень отримали діти під час перегляду лялькової музичної вистави «Буркутуля-Вередуля».

Дякуємо батькам, які брали участь у заході «Педагог на годину», а також тим батькам, які були активними спостерігачами за діяльністю дітей протягом дня (Сосновський Р.А.,Сомська В.В.,Матвіюк Д.В.,Парфелюк М.Р., Парфелюк А.В.,Новосад І.Ю.,Черняк Н.А.,Кахраманова Е.Е.,Літвін І.В., Матросова Н.В.,Козак Г.С.,Крупіна І.І.,Хоміч О.Ю.,Дмитрук О.Д.).

На завершення Дня відкритих дверей діти запрошували батьків переглянути світлини, які були розміщені на інтерактивних дошках «Події дня». Батьки в свою чергу висловлювали щирі слова вдячності колективу закладу

    Сучасні форми роботи зацікавлюють батьків своєю оригінальністю та новизною, сприяють згуртуванню педагогічного та батьківського колективів, допомагають подолати бар’єри у спілкуванні. Ми приємно вражені, що в процесі цікавої спільної діяльності у батьків та педагогів народилися свіжі думки та нові ідеї!

     Світлини можна переглянути за посиланнями

 

 

08.11.2018
Фініш Тижня безпеки життєдіяльності
        На завершення Тижня безпеки життєдіяльності  було організовано і проведено навчальну евакуацію дітей та працівників з приміщення закладу. Відповідно до наказу «Про проведення протипожежних тренувань у ДНЗ№8» було створено робочу комісію, призначено відповідальних за евакуацію на випадок виникнення пожежі, визначено їх функціональні обов’язки.

   Після отримання сигналу працівники вивели дітей найбезпечнішими евакуаційними шляхами з будівлі, ретельно перевіривши приміщення, щоб унеможливити перебування дітей у небезпечній зоні.  За 8 хвилин усі малюки були виведені на спортивний майданчик на території дошкільного закладу. Евакуація проводилась згідно планів, що вивішені на кожному поверсі. Шляхи евакуації з приміщень і коридорів не перехрещувались. Проведено звірку фактично евакуйованих вихованців із списком присутніх у навчальному закладі, а також працюючих працівників.

08.11.2018
Конкурс читців "Поетична вишиванка"
         Щоосені у нашому закладі проводиться конкурс читців «Поетична вишиванка» серед вихованців старших груп. Цей рік не став виключенням. Вихователі обрали до участі в конкурсі 11 вихованців, які готували  два вірші з таких тем: «З другом легше в світі жити», «Про що я мрію». Юні читці ділилися враженнями про справжнього друга, правила товаришування, закликали дружно жити, а також поділилися своїми дитячими мріями та бажаннями. Малюки продемонстрували виконавську майстерність, хорошу дикцію, яскраву індивідуальність, безпосередність й артистизм.  Не менш за дітлахів, хвилювались їхні вихователі. Адже готували малюків до конкурсу, вболівали за них та підтримували. Батьки учасників теж брали активну участь у їх підготовці до конкурсу: готували одяг, влаштовували вдома родинні виступи, а мама Сомського Романа – Сомська Вікторія написала для сина авторський вірш «Моя мрія».

            За активну участь маленькі артисти отримали в подарунок книжечки. Головне у таких заходах це емоції, які отримують діти, батьки та вихователі.

07.11.2018
Розвага з БЖД "Небезпечний подарунок"
         З метою виховання у дошкільників відповідального ставлення до особистої безпеки, формування у них досвіду безпечної поведінки  музичні керівники закладу Семенюк Н.М., Івашко О.М., Матяшук І.А. провели музично-театралізовану виставу. Діти весело і жваво спостерігали за героями  та подіями вистави, розмірковували над поведінкою героїв та щиро співчували.
07.11.2018
Перша долікарська допомога
        Перша долікарська допомога – це першочергові рятівні дії, які потрібно зробити при аварії, нещасному випадку чи хворобі до прибуття медичних працівників. Інколи від цього залежить не тільки стан здоров’я, але й життя потерпілого. Як не розгубитись і діяти правильно в екстримальних ситуаціях? Який алгоритм дій при наданні допомоги? На ці та безліч інших питань педагоги мали можливість отримати відповідь під час практичного майстер-класу від волонтера Ковельської міськрайонної організації ТОВ "Червоний хрест України" Голувчук Руслани Миколаївни. 
05.11.2018
Наші дошкільнята - майбутні школярі
     
      Вже доброю традицією стало відвідування старшими дошкільниками НВК №13.
    З метою наступності дошкільної та початкової освіти вихователі організували екскурсію до наших партнерів-сусідів. Майбутні школярі мали можливість познайомитися з правилами внутрішнього розпорядку школи, відвідали класні кімнати, спортивну залу, бібліотеку, хореографічний клас, їдальню та актову залу.
    Діти із захопленням ділились враженнями від екскурсії та від спілкування із працівниками школи. І кожен з впевненістю стверджував, що дуже хоче до школи. Ми впевнені, що сподівання дітей неодмінно справдяться. Успіху Вам!
      З метою створення умов для підвищення ефективності і якості знань дітей про школу, виявлення інноваційних підходів до створення ігрового осередку в ДНЗ, сприяння розвитку самостійної ігрової активності дітей в закладі був проведений конкурс на "Кращий ігровий осередок до сюжетно-рольової гри "Школа"" серед старших груп закладу. 
      Вихователі проявили  творчість та винахідливість при створенні предметно-ігрового середовища. Групи оновились ігровим та дидактичним обладнанням, яке живить майбутніх школярів навчальним досвідом в просторі, комфортному для дітей.
І місце - старша "А" група
ІІ місце - старша "Б" група 
ІІІ місце - старша "В" група
05.11.2018
Старт Тижня знань безпеки життєдіяльності
    5 листопада в рамках проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності для педагогів було організоване  дистанційне навчання за курсом «Домедична допомога», який розміщено на платформі  EdEra. Учасники ознайомилися з головними системами організму, правилами виклику фахових служб,  алгоритмами дій під час невідкладних станів.

    Цього ж дня до дітей середнього та старшого дошкільного віку завітали провідний інспектор Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області Милостива Марта Анатоліївна та Курант Богдана Костянтинівна з повчальним майстер-класом. Вони закріплювали навички виклику пожежно-рятувальної служби, правила поводження під час пожежі.  Марта Анатоліївна ознайомила малят з професією пожежника та його специфікою роботи. Діти із задовленням приміряли елементи робочого одягу пожежника-рятувальника.

31.10.2018
День здоров"я "Вітаміни хто вживає, той міцне здоров"я має"
     Для вихованців середніх груп інструктором з фізкультури Кошелюк О.В. було організоване свято. Діти разом з казковими героями закріпили знання про значення вітамінів та їхні корисні властивості для здоров"я людини, брали участь в атракціонах та естафетах.
17.10.2018
Консультація для педагогів "Інноваційні форми роботи з батьками"
     Сучасне життя спонукає до пошуку, урізноманітнення, оновлення форм спільної роботи з батьками. Співпраця педагогів з батьками має відбуватися на суб’єкт-суб’єктному рівні взаємодії.
      Саме з цією метою була проведена консультація для педагогів "Інноваційні форми роботи з батьками". Завідувач Леус І.М. ознайомила колег із правилами та алгоритмом проведення ток-шоу, фестивалю майстрів, брифінгу. Як підготувати інтерактивний стенд, діалог на стіні та багато інших цікавинок були розкриті через практичні вправи та поради.
    Сучасні форми роботи зацікавлюють батьків своєю оригінальністю та новизною, сприяють згуртуванню педагогічного та батьківського колективів, допомагають подолати бар’єри у спілкуванні. У процесі цікавої спільної діяльності у батьків та педагогів народжуються свіжі думки та нові ідеї.
 
 
 
09.10.2018
Загальні батьківські збори 
     Гармонійний, всебічний розвиток можливий лише там, де два  вихователі – дитячий садок і сім'я не тільки діють одностайно, ставлячи перед дітьми ті самі умови, а є однодумцями, поділяють ті самі переконання. Саме з цією метою проводимо у нашому закладі спільні заходи з батьками.
    9 жовтня були проведені загальні батьківські збори. Завідувач Леус І.М. провела інтерпретацію анкети «З'ясування стану та перспектив розвитку дошкільного закладу». Щирі відповіді батьків, їхні висновки про діяльність колективу та  пропозиції дають певний поштовх для роботи на благо наших вихованців. Ірина Миколаївна дала відповіді на запитання батьків, які їх цікавили.
      Практичний психолог Халамай І.М. запропонувала батькам психологічно грамотні форми взаємодії з малюками. Учасники практикуму «Психологічне здоров'я дитини в наших руках!» із задоволенням ділилися своїми щасливими моментами з життя, підбирали фрази, які варто вживати у спілкуванні з дітьми, аналізували своє відношення до рідних  та отримали рекомендації «Що потрібно робити, щоб підтримати свою дитину».
        Підводячи підсумки, ми вкотре пересвідчилися, що сім'я і дитячий садок – два виховних феномена, кожен з яких по-своєму дає дитині соціальний досвід. Але тільки в поєднанні один з одним вони створять оптимальні умови для входження маленької людини у великий світ.
30.10.2018
Віддзвеніли осінні свята
     Для дітей Свято Осені – це справжнє море веселощів і необмеженого щастя. Хоча осінь і називають «сумовитою порою», хто як не діти, найбільше радіють яскравому різнокольоровому листопаду, грайливому дощику, дарам і щедротам цієм пори року. Свято осені в дитячому садку — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. Усі дітки із задоволенням співали пісні, розповідали вірші, прославляючи осінь за її красу та врожаї.
18.09.2018
Засідання Школи молодого вихователя
     Пройшло перше засідання, в рамках якого відбувся семінар "Система планування освітньої роботи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку".
     Робота з розвитку мовлення дошкільників має бути цілісною і систематичною. Завдання цієї роботи вихователю слід реалізовувати через такі види діяльності, які враховували б потенційні можливості кожної дитини, були цікавими й змістовними. Для того, щоб педагоги були впевненим та накопичили досвід роботи щодо особливостей побудови та розробки планування, вихователем-методистом Смаль О.В. були надані методичні рекомендації щодо складових системи планування роботи з формування мовленнєвої компетентності та їх взаємозвязок; особливостей переспективного та календарного планування безпосередньо занять з мовленнєвого розвитку; розглянуті основні засади побудови роботи відповідно до методики Алли Богуш; зясовані відмінності дидактичної гри від дидактичної вправи; роздані памятки для педагогів щодо методів реалізації завдань із розвитку кожного компонента мовлення та поданий орієнтовний розподіл комплексних та спеціальних (тематичних) занять з мовленнєвого спілкування на місяць та на квартал.
IMG-ec90e34970e16d61d7716d768eec9df0-V.j

14.09.2018

Майстер-клас Лариси Зайцевої

      У рамках співпраці в нашому дитячому садку для вихователів організовано зустріч з доктором педагогічних наук, професором кафедри Бердянського державного педагогагічного університету Зайцевою Ларисою Іванівною.Вона ознайомила педагогів з авторською технологією «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку». Основна мета програми – формування структури образно-логічного мислення, яке забезпечує плавний перехід від наочно-образного до словесно-логічного (сутність математики проявляється перш за все в якості, стилі мислення); розвиток творчості, мовлення, виховання моральних якостей; ознайомлення з об’єктами природного, предметного довкілля. Технологія ґрунтується на сучасних наукових підходах (діяльнісному, компетентнісному, індивідуально – диференційованому).
   Лариса Іванівна особисто провела заняття з дітьми старшого дошкільного віку, організувала навчання за допомогою активних методів, моделювання, практичних завдань, проблемних ситуацій та запитаь, діалогічного спілкування, обміну судженнями за темою засвоєння матеріалу, пошукової діяльності.Вихованці за допомогою ігрових прийомів виконували завдання, висловлювали власну думку. Дітлахи дякували за чудову мандрівку у казку "Три ведмеді" та запрошували нову виховательку /Зайцеву Л.І./ до них у гості.
Педагоги нашого закладу мали чудову нагоду підвищити професійну майстерність з теми «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку», поспілкуватися наживо з автором даної технології та отримати відповіді на запитання, які їх цікавлять.Дякуємо за співпрацю!

31.08.2018

День Знань

      День знань в дитячому садку зовсім не схожий на День знань в школі. Тут немає парт та шкільної дошки, тут все по-іншому. Діти різних вікових груп провели його по-різному.
      Вихованці старших груп були активними учасниками музично-спортивного квесту "Ігри патріотів", а дітлахи інших груп весело провели час з іграми та танцями. Всі отримали море задоволення, позитиву та заряд енергії.
 

 

31.08.2018

Педагогічна рада "Аналіз, завдання, перспективи"

     Вже традиційно перед початком навчального року педагогічні працівники нашого закладу підводять підсумки роботи та накреслюють плани на новий навчальний рік. Саме з такою метою педагоги зібралися у дружньому колі на педагогічній раді "Аналіз, завдання, перспективи" Завідувач Леус І.М. зробила детальний аналіз роботи закладу за 2017-2018 н.р. та провела нагородження педагогів за підсумками минулого навчального року. Вихователь-методист Смаль О.В. ознайомила з нормативними документами, які регламентують діяльність закладу на 2018-2019 н.р. Під час круглого столу педагоги обговорили та затвердили річний план ДНЗ №8 на новий навчальний рік, режим роботи, розклад організованої діяльності та інших режимних моментів, форму планування освітньої роботи тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Звіт завідувача про діяльність за 2017-2018 н.р.
31 серпня 2018 року відбувся звіт завідувача дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Казка» Леус Ірини Миколаївни про діяльність за 2017-2018 н.р. На зборах були присутні члени батьківської громадськості, педагогічні працівники закладу.
Ірина Миколаївна акцентувала увагу на наступних питаннях:
• Розкрито реалізацію проблемного питання, єдиної науково-методичної теми та пріоритетних напрямків роботи ДНЗ у 2017-2018 н.р.
• Планування роботи ДНЗ. Дано детальний аналіз виконання річного плану роботи дошкільного навчального закладу. 
• Робота завідувача по організації обліку дітей в ДНЗ. Проаналізовано наповнюваність груп, показники відвідування дітьми ДНЗ у 2017-2018 н.р.
• Організація освітнього процесу. Висвітлено виконання Базового компонента дошкільної освіти, чинних програм, використання інновацій в освітньому процесі, організацію гурткової роботи. 
• Робота з педкадрами. Зроблено аналіз кадрового забезпечення за освітою, стажем та кваліфікаційними категоріями педагогів. Окремо виділено питання атестації та роботу з молодими спеціалістами як важливі напрямки діяльності керівника.
• Методичний супровід діяльності ДНЗ. В полі зору стало питання співпраці керівника з вихователем – методистом, вплив методичного супроводу на ефективність освітньої роботи, згадано найдієвіші форми методичної роботи з педагогами та батьками.
• Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування вихованців і працівників. Проаналізовано виконання норм харчування, роботу ради по харчуванні, забезпечення закладу продуктами та продовольчою сировиною. Висвітлено питання стану здоров’я дітей, роботи сестер медичних.
• Фінансово-господарська діяльність. Зазначено конкретні заходи, здійснені щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу. Підкреслено питання виділення бюджетних коштів на фінансування закладу та використання залучених коштів.
• Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Акцентовано увагу на дотриманні техніки безпеки в ДНЗ, управлінський супровід даного напрямку.
• Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю. Висвітлено співпрацю закладу з батьківською громадськістю.
• Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Тематикою звернень переважно є зарахування дітей в ДНЗ, працевлаштування. 
Звіт Ірини Миколаївни супроводжувався презентацією, що дозволило присутнім наочно, в графіках, діаграмах, побачити результати роботи колективу закладу за рік. Особливо емоційно реагували присутні на фотографії, які демонстрували різноманітні форми роботи, успіхи та досягнення вихованців та педагогів. Шляхом голосування було оцінено роботу завідувача за 2017-2018 навчальний рік. Одноголосно робота оцінена як задовільна.
bottom of page