Усі новини закладу тут
13.10.2021 р.
Тематичний день "Смачно та корисно"
Шановні батьки! До Вашої уваги фотоконкурс "Сімейні рецепти здорового харчування". Просимо Вас взяти участь в онлайн голосуванні, який відбудеться до 19.10.2021р 16.00 години. Не шкодуйте своїх вподобайок! Оприлюднення переможців на сторінці Facebook ЗДО №8 19.10.2021р о 16.00-17.00 годині, нагородження відбудеться 20.10.2021 року в закладі. Посилання на віртуальну дошку Padlet у кожній Viber групі.





30.09.2021 р.
Розвиваємо мовлення у найменших малят
Колектив закладу дошкільної освіти №8 щиро вітає директора Ірину Миколаївну Леус з перемогою в конкурсі «Успішний педагог» номінації "Керівник закладу освіти".
Бажаємо нових, не менш яскравих, звершень і злетів. Нехай зірка слави не згасає, сили накопичуються, а здоров’я дозволить здійснити нові цілі із таким же ентузіазмом, впевнено, рішуче, сміливо й достойно! Нехай Вам повсякчас таланить на однодумців, колег, доброзичливих порядних людей, які приноситимуть у Ваше життя яскраві, теплі емоції, множитимуть успіхи та додаватимуть снаги.
Ми пишаємось тим, що працюємо у колективі однодумців на чолі з такою чарівною жінкою, мудрим керівником. Адже Ваша праця, самовідданість, освіченість, компетентність і націленість на результат – приклад для наслідування.
Дякуємо за Ваші знання, теплоту душі, щирість і добро, яким надихаєте нас.
Представлена Вами конкурсна робота спонукає поринути у педагогічні мандри, а освітянам-мандрівникам надає можливість дізнатись про цікаві місця, освітянські принади, лайфхаки, поради.
ПИШАЄМОСЬ ВАМИ!!! МИ ЗАВЖДИ ПОРЯД!

31.08.2021 р.
Педагогічна рада
Відкриття нового навчального року розпочалося педагогічною радою.
Директор Леус Ірина підвела підсумки роботи закладу за 2020/2021 н.р. Педагогічний колектив визнав План роботи закладу та пріоритетні напрями на 2021/2022 н.р. Схвалено локальні документи: програму розвитку закладу на 5 років, положення про ВСЗЯО, положення педагогічну раду та інші. Вихователь-методист Смаль Оксана обговорила з колегами освітню програму на 2021/2022 н.р., яку було схвалено. Директор провела нагородження за підсумками 2021/2021 н.р. Грамоти управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради було вручено Чепак Жанні, Бортнічук Юлії. Грамоти ЗДО отримали: Смаль Оксана, Семенюк Наталія, Бортнічук Світлана, Панасюк Катерина. Рішенням педагогічної ради обрано претендента для участі у конкурсі на отримання премії міського голови "Успішний педагог".
Вдалого старту, колеги!
28.05.2021 р.
Підводити підсумки завжди приємно
Сьогодні педагоги нашого закладу зібралися для підведення підсумків роботи за 2020-2021 н.р. Під час педагогічної ради вихователь-методист Смаль Оксана ознайомила учасників з результатами моніторингу щодо виконання вимог освітньої програми у старших групах, а практичний психолог Халамай Ірина – з результатами психологічної готовності дітей до школи.
У травні серед батьківського та педагогічного колективів було проведено анкетування «Оцінювання якості освітніх і управлінських процесів». Директор Леус Ірина провела детальну інтерпретацію опитування. На виконання порад, зауважень учасників анкетування педагоги напрацювали пропозиції щодо удосконалення роботи на наступний навчальний рік.
Керівники гуртків Бондарчук Світлана, Панасюк Катерина провели звіт роботи гуртків з хореографії та образотворчої діяльності за 2020-2021 н.р.
Для забезпечення якості освіти у закладі проводиться планомірна підготовча роботи щодо складання Програми розвитку закладу. Тому під час педагогічної ради за допомогою рандомного вибору було створено 4 підгрупи, які будуть здійснювати SWOT аналіз за критеріями та індикаторами оцінювання освітніх та управлінських процесів.
Педагоги ознайомилися з попереднім педагогічним навантаженням на 2021-2022 н.р.
Дякуємо усьому колективу за щоденну клопітку працю!
27.05.2021 р.
До побачення, рідний садочок!
Дитячий садок – це країна Дитинства, країна казок. Кожному з нас доводиться бувати в ній лише один раз. Згодом стежка до тієї країни заростає дорослими турботами та проблемами. І ось наші малята – випускники: красиві, нарядні, веселі. Вони на порозі нового періоду їхнього життя – на порозі вступу до першого класу. Їх чекають нові дороги , нові відкриття, нові друзі, наставники.
Ми сподіваємося, що роки, проведені в нашому садочку, не минуть для них марно, і вони ще не раз згадають дитячий садочок в своєму житті.
20.05.2021 р.
Розвиваємо мовлення у найменших малят
Сьогодні завершився марафон відкритих занять з мовленнєвого розвитку дошкільників. Кожен вихователь мав змогу протягом року продемонструвати колегам найкращі методи та форми роботи із дітьми, критично оцінити свою діяльність, поглибити свої знання, знайти педагогічні відкриття та ідеї.
Завершували цикл занять вихователі І молодшої Б групи: Киричук В.П. та Шворак І.М.
Ірина Миколаївна запросила малят у казочку "Курочка ряба". Діти із задоволенням пригадали головних героїв та за запитаннями вихователя відтворили зміст відомого твору. Вправлялись разом із героями у звуконаслідуванні, змінюючи темп та силу голосу. А вправа "Прокоти яєчко" допомогла з'ясувати навички дітей щодо вживання іменників із прийменником до.
А з Вікторією Павлівною діти залюбки складали розповідь про жабку, розширювали активний словник здрібніло-пестливою лексикою.
Ось такі, здавалося б, елементарні мовні надбання малят стимулюють в майбутньому позитивні зрушення у їх психічному розвитку, позначаються на всіх психічних процесах .
13.05.2021 р.
Розвиваємо мовлення у найменших малят
Вихователь І молодшої Б групи Шворак І.В. запросила малят у казочку "Курочка ряба". Діти із задоволенням пригадали головних героїв та за запитаннями вихователя відтворили зміст відомого твору. Вправлялись разом із героями у звуконаслідуванні, змінюючи темп та силу голосу. А вправа "Прокоти яєчко" допомогла з'ясувати навички дітей щодо вживання іменників із прийменником до.
Ось такі, здавалося б, елементарні мовні надбання малят стимулюють в майбутньому позитивні зрушення у їх психічному розвитку, позначаються на всіх психічних процесах .
20.05.2021 р.
День вишиванки
05.05.2021 р.
Місячник з безпеки життєдіяльності 2021
На виконання наказу управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради від 30.03.2021 року №50 "Про проведення місячника безпеки життєдіяльності у закладах освіти міської територіальної громади" , протягом квітня 2021 року у ЗДО були сплановані та реалізовані ряд заходів для працівників та дошкільників.
Так, діти відображали у малюнках найболючішу тему сьогодення - COVID-19, створювали колажі "Про безпеку дбай - вірусу шансу не давай", на заняттях з БЖД виробляли практичні навички із тем: "Взаємини з тваринним світом", "Незнайомець на авто", "Якщо ти загубився", "Небезпечні розваги".
Для працівників надані поради від медичних сестер Виндюк К.С. та Рудь І.Б. "Перша долікарська допомога при опіках", "Що робити, якщо дитина подавилася". Вихователем-методистом здійснена перевірка знань педагогів у формі мозкового штурму "Треба самому багато знати, щоб інших навчати", де були підібрані завдання з усіх підрозділів розділу "Безпека життєдіяльності" програми "Українське дошкілля" .
Навчально-матеріальна база методичного кабінету поповнилась коректурними таблицями з тем БЖД, які розробили вихователі та практичний психолог закладу.




26.04.2021 р.
Семінар-практикум " Особливості організації середовища: середовища, що належить дітям"
Педагоги ЗДО стали активними учасниками заходу, що допоміг по-новому поглянути на освітній простір закладу, реалізувати своєчасне підлаштовування його під запити дітей, враховуючи особливості їхнього сприймання та психофізіологію розвитку.
В теоретичній частині вихователь-методист Смаль О.В. донесла до педагогів сутність упровадження в практику технології педагогічного проектування, що забезпечує створення сприятливого середовища, спрямовного на відкриття, актуалізацію ресурсів творчого розвитку особистості. Вихователь Чепак Ж.М. проаналізувала розвивальне предметно-ігрове середовище з урахуванням європейського досвіду та новітніх підходів, що сприяє створенню самобутньої ситуації розвитку особистості дитини з урахуванням реальних педагогічних ресурсів.
Вихователі усіх груп презентували способи реалізації технології "Стіни, стеля, підлога, що говорять" та можливості конструктора LEGO як дієвого помічника в розкритті пізнавальної теми тижня.
Практична частина заходу пройшла у формі майстер-класу, в ході якого педагоги розширювали та збагачували знання про мультисенсорний підхід до організації пізнавальної діяльності дошкільників, ознайомились із технологією навчання "Чую, бачу, роблю" та її можливостями, вправлялись у проведенні занять із активізацією всіх сенсорних каналів дітей.
Сподіваємось, що кожен учасник семінару виніс цікаві ідеї щодо застосування цього досвіду в своїй педагогічній діяльності.
![]() | ![]() |
---|---|
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
22.04.2021 р.
Відкриті покази
Малята ІІ молодшої В групи разом із вихователем Кулик Л.О. рятували від пожежі мешканців "Кицькіного дому". Під час ігрової ситуації діти закріпили уявлення про вогонь та небезпеку користування ним. З допомогою запитань вихователя склали описову розповідь про пожежну машину, активізуючи пасивний словник лексикою відповідної тематики: пожежний рукав, цистерна для води, шасі, пожежна драбина і т.п. Описуючи дії пожежників вміло утворювали антонімічні пари, а знаходячи і називаючи врятованих жителів будинку вправно вживали іменники знахідного відмінка однини. Ось такими ігровими методами та прийомами Людмила Олексіївна вміло реалізувала мету заняття.
А от вихованці старшої Б групи демонстрували навички мовленнєвої компетентності ставши справжніми авторами власної казки. Вдало підібрані вихователем Філіпчук В.Д. прийоми допомогли малятам дотриматись структури та композиційних елементів даного жанру літератури. Покращенню техніки складання розповіді та урізноманітнення процесу складання сприяла гра, яка передбачала складання історії, відштовхуючись від опорних предметних картинок.




21.04.2021 р.
Відкриті покази
Вихованці старшої логопедичної "А" групи демонстрували свої навички з напряму "Мовлення дитини". Методи та прийоми були направлені на сприяння розвитку монологічного мовлення, а саме: складання розповіді за картиною "Весняні турботи". Вихователь Примачук Л.А. розвивала у малят вміння підбирати слова-ознаки, слова-дії, складати речення зі сполучниками "а", "тому що". Використавши мнемотехнологію, промовляли прислів'я про працю, активізували вживання у словнику дитини фразеологічних зворотів, узагальнювальних слів. За старанність діти отримали від Тітоньки Сови медальки, якими нагородили один одного, промовляючи чому саме цій дитині, та за які якості вирішили подарувати ій нагороду.
20.04.2021 р.
Відкриті покази
Секрети успішного мовленнєвого розвитку дошкільників сьогодні демонструвала вихователь Бащук Н.Л.
Малятам середньої В групи Надія Леонідівна запропонувала спробувати себе у ролі городників та садівників. Новоспечені господарі впевнено сортували і описували городину, садовину, допомагали Ляльці-кухарці придумати назви стравам із овочів та фруктів, називали її консервовані запаси варення.
Для реалізації освітніх завдань педагог вдало використала опорні схеми для складання описових розповідей, коректурні таблиці, елементи Legо-технології.




16.04.2021 р.
День довкілля 2021
День довкілля в Україні встановлений ще у 1998р. і продовжує відмічатися щорічно в третю суботу квітня. Тож і цьогоріч наші дітлахи долучились до проведення акції "За чисте довкілля", яка направлена на благоустрій та покращення стану навколишнього середовища. Малята із захопленням прибирали в ігрових павільйонах, на майданчиках, у квітниках. Під час праці у дошкільників розвивали важливі інтелектуальні вміння: планувати роботу і підбирати матеріали та інструменти, необхідні для певних дій; розподіляти у часі окремі етапи роботи; розподіляти функції між учасниками процесу; оцінювати результати своєї праці.
Гарний настрій та позитивне ставлення до дорученої або самостійно обраної праці, став запорукою успішного виконання завдання.


Висівання чорнобривців


16.04.2021 р.
Підсумки Міжнародного заняття доброти
Вже традиційно, третій рік поспіль, наш ЗДО є учасниками Всеукраїнського заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Ми раді, що цьогоріч захід набув статусу міжнародного. До участі долучились не лише навчальні заклади з усіх областей України, але і небайдужі педагоги та учні ще 7 країн: Білорусі, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Сербії та Румунії. Для нас це стало чудовою нагодою поділитись своїми і почерпнути інші цікаві ідеї та форми реалізації заходу.


Describe your image